Modlitwy za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Modlitwa o łaski za wstawiennictwem błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

Boże nieskończenie dobry, który obdarzyłeś błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę łaską wierności kapłańskiemu powołaniu aż do męczeńskiej śmierci, prosimy Cię słowami Papieża Jana Pawła II: „Aby z tej śmierci wyrosło dobro, tak jak z krzyża zmartwychwstanie”.
Miłosierny Boże, udziel mi, za wstawiennictwem błogosławionego księdza Jerzego tej łaski, o którą Cię gorąco proszę. Niech ofiara życia i jego wstawiennictwo u Ciebie przyczynią się do wzrostu chrześcijańskiej wiary, jedności i pokoju w świecie.
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa o wierne naśladowanie Chrystusa

Wszechmogący wieczny Boże, Ty stale dajesz nowe dowody Twojej miłości, gdy pozwalasz świętym uczestniczyć w Twojej chwale. Spraw, aby modlitwa i przykład życia Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, pobudzała nas do wiernego naśladowania Twojego Syna oraz godnego wypełniania obowiązków naszego stanu. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa o ducha pobożności i męstwa

Boże, Ty kierujesz swoim ludem przez pasterzy, ześlij na swój Kościół ducha pobożności i męstwa, których udzieliłeś swemu słudze księdzu Jerzemu, który godnie pełnił służbę pzy ołtarzu oraz mężnie i pokornie głosił Ewangelię. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Modlitwa o zachowanie Bożych przykazań

Łaskawy Boże, Zbawicielu wszystkich ludzi, Ty w swej świętej dobroci sprawiłeś, że Ksiądz Jerzy, Twój wierny sługa, kapłan, gorliwie głosił Królestwo Boże, królestwo prawdy, sprawiedliwości i pokoju, aż do męczeńskiej śmierci. Spraw, abyśmy wpatrując się w jego apostolski zapał, rozpromieniali się miłością ku Tobie i z gorliwością zachowywali Boże przykazania oraz abyśmy dostąpili chwały wiecznej w Twoim Królestwie, gdzie żyjesz i królujesz z Bogiem Ojcem i Duchem Świętym, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Modlitwa dziękczynna

Wszechmogący Boże, dziękujemy Ci za to, że swojego Czcigodnego Sługę księdza Jerzego Popiełuszkę obdarzyłeś wytrwałością w głoszeniu ewangelicznego orędzia prawdy, sprawiedliwości, miłości i pokoju. On umocniony łaską wierności charyzmatowi kapłaństwa wytrwał w nim aż do męczeńskiej śmierci.
Dziękujemy Ci za łaskę przeprowadzenia jego procesu beatyfikacyjnego i podpisanie przez papieża Benedykta XVI dekretu o jego męczeństwie oraz uznanie go za męczennika Kościoła Katolickiego.
Radujemy się jego bliską beatyfikacją. Spraw, aby stał się dla nas wzorem do naśladowania i orędownikiem przez Tobą w przezwyciężaniu zła społecznego, którego sam padł ofiarą.
Przyjmij, Boże naszą modlitwę, którą zanosimy do Ciebie przez Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego, za wstawiennictwem Jego Matki Bolesnej - Królowej Polski i świętych męczenników naszego polskiego narodu. Amen.

Źródło: „Módlmy się z błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszką”. Opracowanie tekstów: Wydawnictwo JUT (ul. Doktora Klukowskiego 31, 22-460 Szczebrzeszyn).

8 komentarzy:

 1. Anonimowy24.1.16

  proszę o wspomożenie w łasce o którą proszę błogosławiony ks.Jerzy.proszę o miłość od człowieka którego ja nią go obdarzyłam.proszę o wstawiennictwo Twoje w cudzie miłośći wzajemnej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy1.2.16

  Miłosierny Boże, za wstawiennictwem błogosławionego księdza Jerzego proszę o łaskę dla Piotra aby zbliżył się do Chrystusa oraz podążał Jego drogą. Proszę także dla Piotra o dar dobrej spowiedzi

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy2.3.16

  Bl.ksieze Popieluszko dziekuje za wstawiennictwo u Milosiernego Boga i prosze o Twoja pomoc w rozwiazaniu trudnych spraw daj sile dalszej modlitwy o nawrocenie synow,i dary Ducha Sw. dla mojej rodziny,przyjaciol a szczegolnie dla nieprzyjaciol

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy29.3.16

  Bł. księże Jerzy proszę gorąco o Twoją pomoc i wstawiennictwo u Najwyższego Pana o pomoc dla syna w dobrym i pomyślnym zakończeniu sprawy dla niego.Nie opuszczaj mojej rodziny.

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy9.4.16

  prosze o zdrowie dla syna Piotra

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy20.4.16

  Błogosławiony Księże Jerzy Popiełuszkę, proszę Cię o wstawiennictwo u Boga Najwyższego w mojej nieporadnej modlitwie o łaskę siły w pokonywaniu choroby dla mojej mamy i o łaskę wiary dla brata i o miłość i jedność w mojej rodzinie

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy23.4.16

  Bł. księże mój imienniku w dniu imienin błagam o Twoją pomoc i wstawiennictwo u Miłosiernego Boga o łaskę uzdrowienia ciała i uwolnienie mnie od dręczeń złych myśli abym pokochał siebie i swoje życie o dary Ducha Świętego

  OdpowiedzUsuń
 8. Bł. Ks. Jerzy proszę o dzisiejsze zaliczenie dla Marty

  OdpowiedzUsuń