Duchowa adopcja przy grobie bł. ks. Jerzego

W urodziny ks. Popiełuszki, 14 września, kończy się we Francji proces o uznanie cudu za wstawiennictwem Błogosławionego. W Warszawie tego dnia można podjąć duchową adopcję.

Zakończenie etapu diecezjalnego procesu we Francji jest dla czcicieli bł. ks. Jerzego wydarzeniem niezwykle radosnym, dającym nadzieję na rychłą kanonizację - mówi ks. dr Marcin Brzeziński, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie. I dodaje: - Jest to jednocześnie wezwanie do jeszcze bardziej gorącej modlitwy o dar kanonizacji. Tak więc zapraszam wszystkich, którym bliski jest bł. ks. Jerzy, aby podjęli wytrwałą modlitwę w tej intencji.

W sanktuarium na Żoliborzu, przy którym znajduje się grób bł. ks. Popiełuszki, modlitwy o kanonizację odbywają się szczególnie w dni związane z życiem ks. Jerzego i Jego męczeństwem. - Każdego 19. dnia miesiąca o godz. 18.00 odprawiana jest Msza św. za przyczyną bł. ks. Jerzego. Do udziału i modlitwy wszystkich zapraszam - podkreśla ks. Brzeziński.

Ksiądz Proboszcz wyjaśnia zarazem, że tradycją parafii jest też to, że w dniu urodzin ks. Jerzego (14 września) można dokonać duchowej adopcji. - Ks. Jerzy był gorącym orędownikiem obrony życia poczętych dzieci. Chcemy Jego dzieło w ten sposób kontynuować - twierdzi Proboszcz.

Do grobu Błogosławionego wciąż przybywają ludzie. Modlą się tutaj, proszą o potrzebne łaski. Są tacy, którzy doznają cudownych uzdrowień, niekiedy po wielu latach powracają do wiary i do kościoła.

za: M. Kindziuk, Duchowa adopcja przy grobie bł. ks. Jerzego, Niedziela w Warszawie, 13.IX.2015, s. I.