Ku czci bł. ks. Jerzego

Ku czci bł. ks. Jerzego

Wspomnienie liturgiczne bł. ks. Jerzego Popiełuszki obchodzić będziemy w tym roku po raz pierwszy. Zostało ono ustanowione przez Ojca Świętego Benedykta XVI podczas beatyfikacji kapelana "Solidarności" i przypada w rocznicę jego męczeńskiej śmierci, 19 października. Uroczystości z tej okazji rozpoczną się już dziś i potrwają do wtorku.

Modlitwa różańcowa oparta na rozważaniach bł. ks. Jerzego, procesja światła do grobu bł. Męczennika, konferencja ks. dr. Cezarego Smuniewskiego pt. "Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko - Odwaga świętości", a także Eucharystia - to wszystko złoży się na dzisiejsze czuwanie modlitewne. Rozpocznie się ono dziś o godz. 20.00 w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu i będzie bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości liturgicznych ku czci bł. ks. Jerzego. Zakończenie spotkania przewidziane jest na godz. 23.00.
Jutro natomiast o godz. 19.00 odbędzie się koncert dziękczynny za beatyfikację ks. Jerzego w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej i Chóru Filharmonii Narodowej. W programie znajdą się "Bogurodzica" Wojciecha Kilara oraz "Te Deum" Krzysztofa Pendereckiego.
Zwieńczeniem przygotowań będą uroczystości zaplanowane na wtorek, 19 października, w liturgiczne wspomnienie bł. ks. Popiełuszki. Rozpocznie je o godz. 17.00 modlitwa różańcowa w intencji Ojczyzny, a później, o godz. 18.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Kazimierza Nycza. Na zakończenie zaplanowano modlitwę dziękczynną za beatyfikację ks. Jerzego. - Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym szczególnym dniu! - zachęca ks. kanonik Tadeusz Bożełko, proboszcz parafii.

MP

Nasz Dziennik, Sobota-Niedziela, 16-17 października 2010, Nr 243 (3869)