Słowo dopowiedzenia Metropolity Warszawskiego do Listu Episkopatu Polski

SŁOWO DOPOWIEDZENIA METROPOLITY WARSZAWSKIEGO DO LISTU EPISKOPATU POLSKI POŚWIĘCONEMU BEATYFIKACJI SŁUGI BOŻEGO KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI

Umiłowani Bracia i Siostry,

Już za tydzień czeka nas wielkie wydarzenie historyczne w dziejach naszego Narodu - beatyfikacja nowego męczennika księdza Jerzego Popiełuszki. Do zaproszenia, które Episkopat kieruje do Kościoła w Polsce, dołączam swoje serdeczne zaproszenie do wiernych Archidiecezji Warszawskiej. Pragnę przypomnieć, że w niedzielę 6 czerwca obchodzimy równocześnie III Dzień Dziękczynienia. Zapraszani Was wszystkich na beatyfikacje. Poprzedzi ja uroczysty koncert w Wilanowie, który odbędzie się w sobotę wieczorem 5 czerwca. Proszę - włączcie się również w procesje z relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki, która w niedzielne popołudnie przejdzie Szlakiem Królewskim z Placu Piłsudskiego do budującej się Świątyni Opatrzności Bożej.
W całej Polsce - w niedzielę 6 czerwca - zbierane będą fundusze na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. W Archidiecezji Warszawskiej zbiórka ta odbędzie się tydzień później - w niedzielę 13 czerwca. Przesuwam termin zbiórki w naszej Archidiecezji z powodu spodziewanego udziału znacznej części wiernych w uroczystościach beatyfikacyjnych. Być może także z tego powodu trzeba będzie odwołać w parafiach niektóre Msze święte. Księża proboszczowie będą przypominać o tej zbiórce przez najbliższe dwie niedziele.

Drodzy mieszkańcy Warszawy i całej Archidiecezji w dzień beatyfikacji dajmy piękne świadectwo całej Polsce tak jak to uczyniliśmy w pamiętne kwietniowe dni, kiedy modliliśmy się razem za tych, którzy zginęli tragicznie w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Z serca błogosławię

+ Kazimierz Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski