Simoradz: templariusze z relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki


Przedstawiciele Zakonu Rycerzy Chrystusa i Świątyni Jerozolimskiej - Templariuszy nawiedzili z relikwiami bł. Jerzego Popiełuszki parafię pw. Świętego Jakuba Apostoła Starszego w Simoradzu koło Skoczowa. W ten sposób polscy templariusze kontynuują peregrynację z relikwiami po parafiach diecezji bielsko-żywieckiej.

Dawid Grzesiowski, KOTJ, legat templariuszy na Podbeskidziu, wyjaśnił, że peregrynacja relikwii jest jednym z charyzmatów zakonu. „Nowa ewangelizacja to droga w kierunku wzniecenia żarliwości wiary katolickiej dla idącej ku laicyzacji poglądów Polski i świata” – podkreślił Wielki Chorąży templariuszy.

Podczas nawiedzenia simoradzkiej parafii wierni mieli możliwość uczczenia relikwii błogosławionego kapłana męczennika. Mogli także za jego wstawiennictwem złożyć swe prośby i podziękowania Bogu za otrzymane łaski.

Jak podkreśla ks. kanonik Stanisław Pindel, kościół w Simoradzu i templariuszy łączą więzi historii. Duchowny przypomniał, że istnieją wiarygodne informacje, wskazujące ,że e templariusze kiedyś przebywali w Simoradzu. Fakt ten mogą potwierdzać odkryte przez konserwatorów zabytków pod 19 warstwami farby zacheuszki w kształcie krzyża – takie same jakie widnieją na płaszczach templariuszy.

Zakon Templariuszy jest strażnikiem nie tylko relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ale również: bł. Jana Pawła II, św. Andrzeja Świerada i Benedykta Męczennika, oraz posiada relikwiarz ze skałami z Góry Oliwnej, Golgoty, Wieczernika i Grobu Pańskiego.

O działalności zakonu templariuszy można dowiedzieć się na stronie www.nonnobis.eu

rk / Simoradz --

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 26 kwietnia 2012
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski