Uroczystości w kościele św. Stanisława Kostki


14 września o godzinie 18.00 Msza św. w 65. rocznicę urodzin błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Już po raz siódmy odbędzie się Pielgrzymka Biegowa do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu. Na trasę 13 września wyruszą zawodnicy z archidiecezji katowickiej i warmińskiej.

Wśród biegowych pielgrzymów są doświadczeni maratończycy, ale i amatorzy - młodzież szkolna, członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej oraz osoby niepełnosprawne z Knurowa, Katowic, Dobrego Miasta i Olsztyna. W podwarszawskich Jankach, jak co roku, dołączy ekipa z AK archidiecezji warszawskiej.

Organizatorzy zapraszają serdecznie na uroczysty start i na zakończenie biegu przy grobie księdza - męczennika. 13 września o godzinie 7.00 odbędzie się Msza święta w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach-Brynowie. W Olsztynie, Mszy św. o godz. 8.00, w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, przewodniczyć będzie bp Jacek Jezierski. Następnie grupa warmińska wyruszy na szlak pielgrzymki spod Pomnika Wolności Ojczyzny na Placu Solidarności. Ich koledzy ze Śląska wystartują spod Pomnika Poległych Górników KWK "Wujek".

Pielgrzymkę zakończą wspólnie Mszą św., która odbędzie się 14 września o godzinie 18.00, w kościele p.w. św. Stanisława Kostki. Celem VII Pielgrzymki Biegowej jak co roku jest uczczenie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i wszystkich Męczenników Stanu Wojennego.

www.ekai.pl