Płocczanie uczcili 28. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Mieszkańcy Płocka uczcili dziś 28. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, pielgrzymując na tamę we Włocławku, do miejsca jego męczeństwa. Pielgrzymkę poprzedziła Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Jana Chrzciciela w Płocku, inicjowana przez Klub Inteligencji Katolickiej. Przewodniczył jej ks. prof. Henryk Seweryniak.
Podczas Eucharystii homilię wygłosił ks. dr Włodzimierz Piętka, asystent kościelny płockiego Klubu Inteligencji Katolickiej i redaktor naczelny płockiej edycji „Gościa Niedzielnego”. Zachęcał wiernych do refleksji, czy drogi ich życia i wiary „spotkały się z drogami ks. Jerzego”, bo przecież on sam, udając się w ostatnią podróż do Bydgoszczy, przejeżdżał przez diecezję płocką.

„Osoby, które chcą zwiedzić muzeum ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie, muszą przejść przez drzwi w kształcie krzyża. Te drzwi prowadzą do tajemnicy męczeństwa ks. Popiełuszki. To męczeństwo budzi naszą wiarę z obojętności, woła o heroizm prostoty i życia w prawdzie, i chce, żebyśmy nasze życie za wszelką cenę związali z Jezusem” - mówił ks. Piętka.

Po Mszy płocczanie, członkowie KIK, profesorowie i klerycy WSD w Płocku wzięli udział w pielgrzymce autokarowej na tamę we Włocławku. Tradycyjnie przeszli od miejsca znalezienia ciała ks. Jerzego, do Krzyża Papieskiego. W miejscach tych złożyli kwiaty i zapalili znicze. Odmówili także wspólnie modlitwę różańcową, a na zakończenie zaśpiewali pieśń „Ojczyzno ma”.
eg / Płock
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413 begin_of_the_skype_highlighting BEZPŁATNIE 1426-1413 end_of_the_skype_highlighting; Data wydania: 19 października 2012
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski